Пильність водія завдяки ароматизатору.
Пильність водія завдяки ароматизатору.
У сучасному світі величезну кількість авто власників у особистих та робочих машинах застосовують ароматизатори . Проте варто відзначити, що таки найбільшої популярності ароматизатори набули в автомобілях таксі. Велика кількість клієнтів протягом усього дня, їхній багаж, деякі пасажири навіть палять у салоні, все це призводить до появи неприємного запаху і навіть створюється враження брудного салону.
Вихід із такої ситуації допомагають знайти саме освіжувачі повітря для автомобіля.
Ароматизатори можна розділити на такі види:
На торпеду:
- гель у баночці;
Підвіски:
- гелієві;
- Сухі карти, іграшки;
- з рідиною;
- мішечки;
На дефлектор (обдув):
- з рідиною;
- гелієві;
Бокси :
- Блок під сидіння;
- блок на кишеню;
- Консерви;
Аерозолі:
- у спреях;
- У тригерах.
А також існуючі ароматизатори для автомобілів можна поділити на два види: поглиначі запаху (нейтралізатори) і прості освіжувачі, які безперервно поширюють свій запах у салоні автомобіля .
Ароматизатори також різняться між собою за способом кріплення автомобіля. Існують безліч різних способів кріплення ароматизаторів у салоні автомобіля, проте їх схожість полягає в тому, що всі вони досить просто кріпляться у необхідному місці. Ароматизатори часто мають оригінальний дизайн, що дозволяє додатково ще й прикрасити салон автомобіля, надати йому більш індивідуальний стиль.
Велику популярність набули рідкі ароматизатори для автомобілів, тому що вони досить легко виробляються, і в порівнянні з рештою освіжувачів повітря мають нижчу вартість. Однак застосування такого ароматизатора є короткочасним, оскільки запах досить швидко випаровується. Такі ароматизатори можна використовувати у всі сезони року, ароматизація не знижується навіть за значно низьких температур. Використовувати такий ароматизатор у зимовий період можна від двох до трьох місяців, у літній період при більш високих температурах він швидко випаровується і запах при цьому стає занадто різким.
Часто саме гелієві ароматизатори мають оригінальний дизайн. Гелієві освіжувачі повітря є баночками різних форм, які можуть бути як скляними, так і пластмасовими, наповнені арома-гелем. Гелієвий наповнювач у порівнянні з рідкими ароматизаторами має менший ступінь леткості. Такі види ароматизаторів повітря рекомендується застосовувати в літній період, оскільки при негативних температурах рівень леткості ароматичних речовин ще більше знижується.
Існують ароматизатори для авто у вигляді кольорових гранул в попільничку, такі ароматизатори мають подвійну дію. Крім того, що вони, як і стандартні ароматизатори, позбавляють неприємних запахів у салоні автомобіля, так і запаху тютюнового диму. Перевагою даного виду освіжувачів повітря є те, що вони також мають антибактеріальні властивості. Існує можливість регулювання інтенсивності запаху в салоні , чим більше гранул ви насипали в попільничку, тим інтенсивніше запахи з точністю навпаки.
Найдорожчими ароматизаторами в даний час є крейдяні ароматизатори . Такі освіжувачі для автомобіля являють собою формовану крейду, яка складається з атомоваромотичної речовини, поміщеної в баночку. Крейдові ароматизатори є довговічними. Термін служби крейдового ароматизатора може становити до восьми місяців. Крейдові освіжувачі повітря вирізняються оригінальним, стильним дизайном. Такі ароматизатори , як правило, мають ексклюзивні запахи, що безсумнівно є ще однією істотною їх перевагою.
До освіжувачів повітря, які мають найбільш сильний запах, можна віднести ароматизатори у вигляді випарника, що нагрівається, з живленням від гнізда прикурювача.
Найбільше поширення та популярність мають так звані картонні освіжувачі повітря .
Такі ароматизатори, в порівнянні з іншими видами, мають мінімальну вартість. Однак і прослужить такий ароматизатор трохи більше двох тижнів.
Слід зазначити, що існують також спеціальні спреї, які можна використовувати тільки в необхідних випадках. Такі спреї нейтралізують і поглинають усі неприємні запахи та наповнюють салон автомобіля приємним ароматом.
При покупці ароматизатора для автомобіля бажано враховувати пору року, щоб продовжити термін його служби. Рекомендується купувати нейтральні запахи, тому що у вашому автомобілі, крім вас, їздять ще й ваші пасажири, а у всіх людей смаки різноманітні.
Для того, щоб позбутися неприємного запаху в салоні вашого автомобіля, можна застосовувати провітрювання або відмову від куріння під час руху в салоні. Якщо ж ви використовуєте ароматизатори повітря для автомобіля , можна скористатися наступними порадами. Запахи значною мірою впливають психологічний стан людини. Запах жасмину, лаванди, аромат ванілі або польових квітів можуть призводити до розслаблення організму людини, а це, у свою чергу, може призвести до уповільнення реакції, що в жодному разі неможливо і неприпустимо під час руху автомобіля.
Запахи, які нагадують їжу (кава, хліб) сприяють у певних випадках появі дратівливості, це має місце в тих випадках, коли водій під час керування автомобілем голодний. Найоптимальнішими ароматами є бадьорі аромати: м'яти, цитруси, кориці, розмарину. Також на стан водія позитивно впливають хвойні та морські аромати, тому що вони сприяють зниженню втоми, водій стає більш пильним.
Вибір автомобільного освіжувача повітря:
- вид кріплення (звернути увагу на пору року);
- вид носія запаху (рідина, гель, аерозоль);
- місцезнаходження; (Може відволікати увагу при керуванні);
- наявність регулятора освіжувача;
- Зовнішній вигляд.